TESLİMAT

sstok.com, Türkiye 'de faaliyet gösteren tüm kargo firmaları ile çalışmaktadır. Siparişiniz ödeme yaptığınız ya da siparişinizi onayladığınız günden itibaren 3-5 iş gününde kargoya verilir.

Adres detaylarınızı vermek istemezseniz, size en yakın kargo şubesini belirtip, siparişinizi teslim alabilirsiniz: 

  • Size en yakın kargo detaylarını yazıp sipariş verin. 
  • Kargo yetkililerinin ulaşabileceği bir telefon numarası verin(cep telefonu olabilir) 
  • Kargo gelince Telefon ihbarı ile Kargonuzu Kargo şubesinden alın! 
  • Ödemesi alınmayan kargolarda geçerli bir telefon beyan edilmesi gerekir, telefon numarası olmayan ya da geçersiz telefon numarası bulunan siparişler gönderilmez.

TESLİMAT SÜRELERİ

Kargonuz siparişi verdiğiniz gün itibariyle 3 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir. Siparişinizin teslimat süresi bulunmuş olduğunuz ilin bölgesine göre değişir;

1 Gün İçerisinde Teslimat: İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara (ve İstanbul’a 600 km yakınlıktaki iller). 
2 Gün İçerisinde Teslimat: Adana, Antalya, Kayseri, Samsun (ve İstanbul’a 600 ve 1,000 km arasındaki mesafedeki iller). 
3 Gün İçerisinde Teslimat: Adıyaman, Diyarbakır, Rize, Van (İstanbul’a 1000 km ve üzeri uzaklıktaki iller).

Yukarıda öngörülen sürelere kargo merkezlerine uzak köy ve kasabalar dahil değildir!

İPTAL & İADE

İade Şartları

Sipariş ettiğiniz ürünü teslim aldıktan sonra herhangi bir problem sebebi ile iade etmek istediğinizde izlemeniz gereken yol ve bilmeniz gerekenler şu şekildedir:

Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden yedi iş günü içerisinde, iade talebinizi ve ürünle ilgili probleminizi web sitemizin “Müşteri Hizmetleri” bölümünden bilgi vermeli veya sstok@sstpartners.com adresine e-posta göndermelisiniz. Yedi iş gününü aşan bildirimlerde iade kabul edilmemektedir. İsteğiniz bize ulaştığında yetkililer tarafından değerlendirilir ve iadeniz onaylandığında size bir onay bildirimi e-posta yoluyla gönderilir.

Eğer ürünün faturası kurumsal ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, ‘Ürün Birim Fiyatı + KDV’ şeklinde kesilmiş bir ‘İADE FATURASI’ ile birlikte göndermeniz gerekir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadelerini ‘İADE FATURASI’ kesilmediği takdirde tamamlayamayacağınızı bilmeniz gerekir.

Ürünün kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları bize iade ettiğiniz paketin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır.

İadenizi onaylamadan önce ürünle ilgili incelemeyi Hesabım” bölümünden yapabilirsiniz.

Bu şartlar dahilinde yapacağınız tüm iade gönderimlerinin kargo ücreti size ait olacaktır. Ancak, iade etmek istediğiniz ürünün kusurlu olduğu anlaşıldığı takdirde, iadeniz onaylanacak ve geri gönderim için ödediğiniz kargo ücreti hesabınıza yatırılacaktır.

İadeniz Onaylandıktan Sonra

İade onayınızı takip eden on gün içerisinde ürün bedelinizin geri ödemesi yapılacaktır. Kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde ürün bedeli, iade onayınızı takip eden yedi gün içerisinde bankanıza geri ödenir.

Kredi kartınıza yatırılan geri ödemenin banka hesabınıza yansıması ortalama iki, üç hafta sürebilir. Kredi kartıyla yapılan alışverişlerde geri ödenen tutarın bankaya devrinden sonraki süreçte yaşanabilecek olası gelişmeler tamamen banka işlem süreci ile ilgili olup sstok.com sorumluluğunda değildir. Bu yüzden bu tür sorunlarda herhangi bir müdahalede bulunma hakkımız yoktur.

UYARI!

Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi teslimat yerinden ayrılmadan önce paketinizi açmalı ve ürünü kontrol etmelisiniz. Özellikle ezilmiş, yırtılmış, açılmış veya ıslanmış paketlerde bunu yapmanız çok önemlidir. Ürün faturanız, kurye poşetinin ön gözünde yer almaktadır. Beklenmedik bir durumda, sorunlu ürünle karşılaşırsanız veya ürüne ait fatura, kurye poşetinde yer almıyorsa, paketi teslim almayıp kargo yetkilisine tutanak tutturarak, kargo şirketi tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlamanız gerekmektedir. Ürün faturası, iptal ve iadeler için muhakkak gereklidir. 

Orijinal ambalajı zarar görmüş, bozulmuş, açılmış, tahrip edilmiş, herhangi bir şekilde denenmiş, kullanılmış, kullanımdan dolayı zarar görmüş veya orijinal faturası bulunmayan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Ürünün iadesi, ürünün bütün standart aksesuarları; ambalajları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ve orijinal faturası ile birlikte geri gönderildiğinde alınmaktadır. Teslimattan sonraki yedi günü aşan sürelerde ‘Cayma Hakkı’yla iade söz konusu değildir.

Müşteri, ürünü, teslim aldığı andaki durumu ile geri vermekle ve kullanımdan kaynaklanan ticari kaybı ödemekle yükümlüdür.